שאלות ותשובות בתחום הריתוך

מעוניינים ללמוד לרתך? רכשתם רתכת מקצועית ואתם מעוניינים לדעת כיצד לרתך באמצעותה? ובכן, על מנת לפתוח מסגרייה או להיות רתך מקצועי, תאלצו לעבור קורס מקצועי כדי לקבל תעודת הסמכה.

ריתוך

שאלות נפוצות בעולם הריתוך

ריתוך היא למעשה פעולה פיזיקלית שהמטרה שלה לחבר בין שני גופים ממתכת, החיבור בין הגופים המתכתיים יבוסס על התכה של אחד מהגופים, לרוב תוך הוספת של מתכת אחרת כמו בדיל (לחם) מילוי, אולם יש שיטות שבהן אין צורך במילוי והן מתבצעות על ידי קרן אלקטרונים.

על מנת לבצע את פעולת הריתוך בצורה מקצועית חשוב להצטייד ברכוש איכותי מחברה מובילה, כלים כמו רתכת – 2CO או TIG, אלקטרודות מתאימות, משחזת, דיסק למטרות ליטוש, פטיש ייעודי, ואמצעי הגנה כמו כפפות ומסכה שמיועדים לפעולת הריתוך.

בכל עבודות ריתוך חשוב על הקפדה של כל הכללים ונהלי הבטיחות, כמו כן, חשוב שהפעולה תתבצע בחלל נקי ומאוורר, שימוש בכל אמצעי ההגנה, לבוש של בגדים ארוכים ושימצא בהישג יד גם מטף לכיבוי.

לאחר שדאגתם לכל הכללים ובחרתם בחלל הולם והכנתם את השטח, חשוב למקם את כל החלקים של המתכת קרובים, לחבר את הכבלים בהתאם. לפי הסוג והעובי של המתכת יש לכוון את המתח החשמלי ברתכת, מתח שהוא גבוה עשוי לגרום לנקבים במתכת המרותכת, מתח נמוך עשוי לגרום לעבודה ארוכה ולא איכותית.

לפעולת הריתוך יש תפקיד חשוב בענפים רבים בתעשייה וגם בחיי היומיום שלנו בבית או במשרד. נעשה שימוש רב בריתוך בענף הבנייה בכל הנוגע למבנים, פרופילים של חלונות, סורגים, מעקות, גשרים, גני שעשועים, ריהוט, חצרות ציבוריים ובנייה של קונסטרוקציות למנעד של צרכים. בנוסף, גם בפן האמנותי והעיצובי ניתן לראות שקיים שימוש רב בריתוך.

בעולם הריתוך יש כמה טכניקות, בתעשייה ובמפעלים לייצור המוני עושים שימוש ברובוטים מיוחדים שמיועדים לריתוך, אך לצרכים אחרים כמו תיקון חיבורים בין גופי מתכת ולייצור מבנים וחפצים שונים ממתכות, נהוג יותר לעשות שימוש ברתכת מקצועית. להלן השיטות הנפוצות בימינו:

שיטת מיג – ריתוך באמצעות רתכת 2CO שפועלת על אלקטרודה שמתפקדת כחומר מילוי. מזינים אותה בצורה מכנית לנקודת הריתוך באמצעות הרתכת.

שיטת טיג – ריתוך על ידי אלקטרודה – טונגסטן שיוצרת קשת חשמלית בליווי של גז ארגון, את חומר המילוי מניחים באמצעות היד. הגז למיסוך ימנע חמצון, מה שמאפשר חומר מילוי לא מצופה שמספק תוצאות איתנות.

שיטת SMAW – ריתוך על ידי קשת חשמלית, שיטה שנחשבת לשכיחה ביותר של חיבורים בין מתכות.

בניגוד לשיטות הריתוך המוכרות כמו ריתוך באלקטרודות ו – CO2 , שאלה שיטות שנעשה בהם שימוש רב בתעשייה, ריתוך בגז רדון נחשב להרבה יותר נדיר משאר שיטות הריתוך. ריתוך ברדון מיועד למקרים בהם יש צורך בטמפ' שהיא גבוהה במיוחד, לצורך התכה של מתכות שאינן מאפשרות עיבוד בשיטות הריתוך הנפוצות.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
052-6585921