ריתוך תעופתי

האם אי פעם יצא לכם לשבת במטוס בדרך לחופשה שלכם, ולחשוב לעצמכם ממה הוא עשוי? יצא לכם אי פעם לשבת מול הטלוויזיה ולצפות במעבורת משוגרת לחלל ולחשוב איך זה שגורם מתכתי כזה כבד מצליח בכלל לטוס? כלי תעופה כאלה ועוד רבים עשויים מאינספור מתכות שמתחברות זו לזו בתהליך שנקרא ריתוך תעופתי.

ריתוך תעופתי

הקסם שמאחורי הקלעים

עבודות ריתוך רבות מתבצעות על מנת לבנות ולתחזק באופן שוטף מגוון רחב של כלי תעופה וגופים שמיימים אחרים מלאכותיים שמרחפים מעלינו – ממטוסים שחוצים אוקיינוסים ומובילים מאות ואלפי אנשים מצדו האחד של העולם לצדו האחר, דרך מסוקים המשמשים לחילוץ חיילים ופצועים מהשטח, רקטות וטילים המיועדים לצורכי הגנה והתרעה, ועד ללווייני תקשורת עצומים שמרחפים בחלל האינסופי.

המשותף לכולם? כולם עוברים ריתוך תעופתי חייבים לתפקד היטב בתנאים קיצוניים. עצם התעופה גורמת לפריט המרחף להיות נתון בפני לחץ וחיכוך משמעותיים, לעבור באזורים של טמפרטורות חום גבוהות במיוחד וטמפרטורות נמוכות במיוחד ולעמוד באתגרים נוספים שנקראים בדרכו.

באילו מתכות משתמשים לצורכי ריתוך תעופתי?

על מנת לבנות או לתחזק כלי תעופה וגורמים שמימיים שהם מעשה ידי אדם הוגדרו תקנים מסוימים, שכוללים בתוכם חוקים וסטנדרטים שונים המחייבים את היצרנים השונים לעמוד בהם. בין היתר, לפי התקנים צריך להשתמש במתכות בעלות משקל סגולי נמוך וחשוב כמובן שהן יהיו גם עמידות במיוחד לאורך זמן. המטרה היא ברורה: להפחית את משקל כלי התעופה למינימום כדי לאפשר לו להמריא אל השמיים. בין המתכות הפופולריות המיועדת לצורך ריתוך כלי תעופה ניתן למנות את האלומיניום, המגנזיום, הניקל וכמובן הטיטניום.

ריתוך תעופתי
ריתוך תעופתי

ריתוך תעופתי – לא מה שהכרתם

בניגוד לעבודות ריתוך סטנדרטיות, ריתוך תעופתי הוא משהו שונה לחלוטין ולא כל רתך מסוגל לבצע עבודות מסוג זה. רתך תעופתי חייב להכיר את התחום ברמה גבוהה מאוד, להכיר את המתכות שבהן ניתן להשתמש על מנת לייצר ולתחזק כלי תעופה וכמובן להיות בקי בכל התקנים המחמירים של עולם זה, שכן מדובר על פרויקטים גדולים במיוחד, שאם חס וחלילה הם מתבצעים ברישול, הם עלולים לגרום לאסון גדול ממדים.

המומחים לריתוך תעופתי

אייבי ריתוכים, מנוהלת על ידי אברהם כרילקר, רתך תעופתי של חיל האוויר בעל ניסיון של שנים בתחום. הוא ובנו מוסמכים מטעם התעשייה האווירית ועומדים בכל הדרישות והתקנים המחמירים, והם מספקים שירותי ריתוך תעופתי לאינספור גופים מובילים במשק, ביניהם גם צה"ל וחברות תעופה.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
052-6585921