ריתוך נירוסטה

נירוסטה – או בשמה השני פלדת אל חלד – משמש כחומר גלם ליצירת מוצרים רבים. באמצעות ריתוך נירוסטה ניתן לעצב ממנה ציוד מגוון ושימושי המשרת לקוחות פרטיים, עסקיים ומוסדיים כאחד.

התכונות והיתרונות של נירוסטה

נירוסטה היא סגסוגת מתכות המכילה ברזל וכרום, שהשני מהווה כ- 10% ממשקל הסגסוגת כולה. למרות שהמתכת הזו נחשבת יחסית ליקרה, היא מציעה תמורה מלאה לשימוש בה, בזכותו יתרונותיה הרבים.לנירוסטה יש תכונות רבות שהופכות אותה לאחד מחומרי הגלם השימושיים ביותר עבורנו:

עמידות בפני מים ולחותשמה השני של הנירוסטה הוא פלדת אל חלד, ומכאן כבר אפשר להבין שהיא עמידה בפני קורוזיה (שיתוך) לכן מתאימה לשימוש בחצר או בחדרי אמבטיה.
חוזק ועמידות בפני חוםזוהי מתכת חזקה ועמידה ביותר. היא איננה נשברת ואינה מאבדת את צורתה בקלות. היא איננה נשרטת בקלות, וחזקה ביותר כך שיכולה לשמש כמשטח להנחת סירים חמים מאוד או משטח עבודה.
מראה מבריקזהו חומר גלם מבריק ונוצץ, ויוצר תחושה מרשימה ותורם למראה הייטקי עדכני.
קל לתחזוקה ולניקוימדובר באחת המתכות שהכי קל לנקות אותן ולתחזק אותן באופן שוטף, ולכן מוצרים העשויים מחומר זה נפוצים מאוד במטבחים ובמקומות נוספים.
גמישותבאמצעות ריתוך נירוסטה ניתן להשתמש בחומר הגלם ולעצב אותו בהתאם לצורכי הלקוח ו/או דרישות האדריכל.
בעלת מראה אסתטיהנירוסטה מבוקשת לא רק בגלל היתרונות הפרקטיים הרבים אלא גם בגלל המראה המתאים מאוד לסגנון העיצוב המודרני ומשתלב היטב עם חומרים אחרים כמו עץ או זכוכית.

איך נעשה ייצור מוצרי נירוסטה?

נירוסטה עשויה תערובת של מספר מתכות שהעיקרית בהן היא כרום אך ישנן גם מספר מתכות נוספות. הפיכת תערובת המתכות לחומר גלם אחד והאפשרות ליצור ממנו מצרים כאלה ואחרים נעשה בתהליך ריתוך בעזרת גז ארגון.
הארגון מגן על הנירוסטה מהתחברות והתרכבות עם חומרים אחרים כולל חמצן. כך למעשה הנירוסטה עמידה בפני חמצון מהאוויר או ממים ונמנעים תהליכים כמו קורוזיה או החלדה. שיטת הריתוך המתקדמת בה לרוב משתמשים נקראת TIG.

מהי רתכת TIG?

רתכת TIG היא רתכת מיוחדת בה נעשה שימוש באלקטרודה ייחודית המאפשרת את יצירתו של חומר חזק ואחיד. האלקטרודה היא אלקטרודת טונגסטן המסוגלת להביא לחימום התערובת במידה כזאת שתרותך לחומר אחיד וחזק.
כאמור, הריתוך נעשה בעזרת גז ארגון המוזרם לאורך כל תהליך הריתוך. מבצע הריתוך שולט בקצב הזרמת הגז בעזרת ידית יעודית.
מלבד ארגון מוזרם חומר נוסף המרכך את התהליך ומונע חימום יתר של המתכות המתרכבות זו עם זו.
שיטת ריתוך אחרת היא בעזרת אלקטרודה רציפה ומתכלה אך זו שיטה יקרה יותר הדורשת את ביצוע העבודה בשטח רחב יחסית. לכן שיטת הTIG היא המוכרת והנפוצה יותר.

מהו בדיוק ריתוך ובמה שונה מהלחמה?

ריתוך הוא חיבור בין מספר מתכות למתכת אחת. בניגוד להלחמה, בריתוך החיבור בין המתכות הוא ישיר ולא באמצעות חומר המתווך ביניהן (שהוא לרוב בדיל).
בריתוך נוצרת מתכת חדשה שהיא הפיכת כל המתכות לחומר אחד ואילו בהלחמה המתכות המחוברות נשארות כפי שהן, רק החומר המתווך מותך. בגלל החיבור הישיר בין המתכות עבודת הריתוך דורשת מיומנות רבה וגם רתכות מיוחדות.
על מנת לרתך את המתכות לאחת בצורה טובה כך שיתקבל חומר אחיד יש לשלוט היטב במידת החום שמחממים את המתכות וכן בתהליך הקירור. ככל שיש לחמם את המתכות לחום גבוה יותר יש לבצע את התהליך בקצב נמוך יותר.
ריתוך נעשה בעזרת גזים שונים – תלוי במתכות אותן מרתכים

עבודות נירוסטה

אייבי ריתוכים – המומחים לריתוך נירוסטה!

חשוב תמיד לפנות למסגרייה מקצועית שמתמחה בביצוע עבודות נירוסטה – ריתוך טיג. רק רתך מנוסה ויומן, יכול לשלוט במקצועיות ברמת הזרמת הגז, בקביעת הזרם והמתח החשמלי באלקטרודה, בהזנת חומר המילוי כמו שצריך, ולשלוט במהירות בכל הפרמטרים האלו כדי לבצע עבודה אסתטית ומדויקת, בהתאם לבקשת הלקוח.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
052-6585921