ריתוך ברזל

כמעט בכול מקום אליו נפנה נמצא שלל מוצרים מרותכים, מוצרי ברזל שמשמשים אותנו רבות, למרות שלרוב לא עצרנו לבחון כיצד הם עשויים. מכאן שאם כן נעצור לבחון לעומק, נכיר את עולם הריתוך – עולם מרתק ועשיר בידע, שיטות ותכונות של חומרים.

ריתוך מיג

באופן כללי ריתוך מתאפשר באמצעות שלל שיטות. אחת השיטות היותר ידועות הינה שיטת "מיג". שיטה זו מאפשרת ריתוך מהיר לצד חדירה משמעותית. הקשת החשמלית כוללת חום שנע בין המשטח המרותך לבין האלקטרודה המתכלה. בעת הריתוך ניתן לבחור בין שלושת האופציות הבאות: זרם יורד, זרם קבוע וזרם עולה – בהתאם לצורך.
מה עוד? ניתן להגן על הריתוך באמצעות גז CO2, אך כאמור גם פה יש מגוון אופציות חלופיות. תפקידו של הזרם המגן לעטוף את הקשת החשמלית מפני חמצון ושלל זיהומים שעשויים להיות באוויר. אי לכך היתרון של שיטה זו גדול, אך באותה נשימה גם מצריך מקצועיות רבה.

הדרך מברזל לפלדה

לצד העובדה שברזל מרכיב עיקרי במגוון מוצרים ואף פרמטר מהותי בענף הבנייה ובתחום המכונות, יש להבין שהברזל ניחן במגוון תכונות חשובות, כגון חוזק, קשיחות והוא נמשך לקטבים של המגנט. כמו כן, כאשר הברזל מעורב בסגסוגת עם פחמן הוא יוצר פלדה. פה נמצא מגוון נרחב של תכונות שמשפיעות על רמת קשיחות וגמישות החומר.

כיצד מרתכים ברזל?

את הברזל עצמו בלתי אפשרי לרתך באמצעות השיטות המסורתיות, קרי שיטת מיג (שנזכיר בהמשך), באמצעות בעירה, בעזרת קשת חשמלית ואף לא באמצעות סיב אופטי, קרן לייזר ואלקטרודות, אלא רק באמצעות שיטה אחת: באמצעות "פיצוץ ממוקד". במה מדובר? ובכן לוקחים משטחים של ברזל (או אלומיניום) ויוצרים מערום (משטח אחד על גבי השני), כאשר המשטח העליון מכיל חומר נפץ. בעת פיצוץ חומר הנפץ נוצר חום רב שמוביל לחיבור המתכות, משמע לריתוך. יש לציין ששיטה זו נחשבת פחות שימושית בתעשייה ואף העלות שלה יחסית לשאר השיטות האחרות נחשבת יקרה.

ריתוך כרזל

ריתוך פלדה

ציינו שברזל הינו הבסיס להיווצרות הפלדה ועל כן נרחיב שפה נמצא מגוון שיטות ריתוך נוספות. אחת השיטות הינה "ריתוך בעזרת גזים" והיא בעיקר אידאלית עבור צנרת פלדה. מדובר בהמסת אזור התפר שבין המתכות באמצעות שימוש בתערובת מיוחדת שכוללת חמצן וגז דליק. ההמסה היא זו שיוצרת את החיבור הרצוי.

ריתוך אלומיניום

לצד ריתוך ברזל קיימים מגוון חומרים נוספים שניתן לרתך. ביניהם, חמרן, נחושת, פלב"מ, מגנזיום, פלדה דלת פחמן ופלדה מסוגסגת. אם ניקח את האלומיניום כחומר שאידאלי עבור ריתוך (לעומת הברזל שיותר מאתגר), נציין שקל לרתך אותו, במיוחד אם יש ניסיון לצד ציוד מתאים. כמו כן, כיוון שאלומיניום אינו מתמגנט מתעורר הצורך למצוא פתרון עקיף, כגון רשת חשמלית משולבת פחמן דו חמצני, כאשר גליל חוט עשוי אלומיניום מסייע לסגור את המעגל החשמלי הנחוץ. מכאן שמאוד חשובה זריזות ידיים, משמע ניסיון רב בעבודת הריתוך מהווה פרמטר חובה.

יצירת מוצרי ברזל

באמצעות ריתוך ברזל מייצרים אינספור מוצרים דרושים, דוגמת חלקים לתעשיות, ייצור שלדות, בניית קונסטרוקציות עמידות ובעידן המודרני של היום אפילו ריהוט רחוב וריהוט לבית. לאור הדברים לא מעט אדריכלים ומעצבים, לצד פיזיקאים ומעצבי מכונות מודעים לתרומתו הרבה של כלי הריתוך – עובדה שמאפשרת ללא אפשרי להיות אפשרי, למגוון צרכים לקבל מענה נקודתי ולמגוון עבודות פיתוח ליהנות ממענה איכותי ומורכב. מכאן שאם מבקשים לחבר בין פרופילים, מוטות, פלחים וצינורות מברזל, ישנו מענה רצוי!

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
052-6585921