מוגנות מרבית בעבודת ריתוך

ידוע כי תאונות רבות שנגרמות במסגרת עבודות שונות הן כתוצאה מאי ציות לכללים והיעדר שימוש בציוד עבודה ראוי. עבודות ריתוך הן עבודות שנמצאות ברמת סיכון גבוהה במיוחד והן מצריכות ומחייבות שימוש באביזרי עזר והגנה הטובים ביותר. רוב פעולות הריתוך מתקיימות בסביבת טמפ' גבוהה מאוד ובתנאים קיצוניים שמצריכים מגוון של אמצעי הגנה המתאימים. כמו כן, כמו בכל מקום שרמת הסיכון שלו גבוהה, ישנם כללים ברורים שיש לנהוג לפיהם, כך גם בעבודות ריתוך שונות, חובה לציית לכל הנהלים בטרם מתחילים לעבוד וגם בזמן ביצוע העבודה.

מה זה ריתוך?

ריתוך היא מלאכת חיבור ישיר של מתכות. ההליך נעשה בעזרת רתכות מיוחדות בהתאם לצרכי הרתך וסוג המתכת. כל תהליך הריתוך מתאפשר בזכות רמת המקצועיות של הרתך ובטמפרטורה הגבוהה שממיסה את המתכות, עד לרגע שבו המתכת מתקררת.

לאילו סכנות חשופים הרתכים בזמן ריתוך?

הרתכים חשופים לגורמי סיכון רבים שיכולים לפגוע בבריאות שלהן כמו: נדפי ריתוך, גזים, אבק, קרינה אולטרה-סגולה ועוד. בנוסף, הנזק הבריאותי שמושפע מעבודת ריתוך הוא גם נזק שמצטבר, שאת תוצאותיו ניתן יהיה לזהות לאחר שנים רבות של עבודה בתחום הריתוך. יחד עם זאת יש גזים שונים כמו הליום או ארגון שעלולים לגרום לתחושת מחנק ודילול בחמצן, לרבות כשמדובר בחללים סגורים ואטומים שאין בהם תחלופה של אוויר ובהם מתבצעת עבודת הריתוך.

קביעת נהלי עבודה

על מנת שניתן יהיה לשמור על עצמנו בסביבת עבודה בטוחה, יש ליצור תנאים ונהלים ברורים שייושמו על ידי כל עובד. לא מדובר בכמה טיפים או המלצות שיזרקו לאוויר, אלא בהדרכה בשטח והטמעה משמעותית של כללי העבודה לכל העובדים והצוות של המקום, ויישום ברור שלהם גם מצדם של המנהלים. המסר חייב להיות ברור וחד, כך שכל עובד שמגיע לעבודה לא יתחיל שום משימה לפני שהוא מבצע את כל פעולות ההגנה ונוהג לפי הכללים וכל אמצעי הזהירות הנדרשים. שמירה והפנמה של כל הנהלים, יבטיחו סביבת עבודה בטוחה וגם הרבה פחות היעדרויות של עובדים שיעדרו בעקבות חבלה או חולי.

ריתוך בטיחות

שימוש במסכה איכותית

לפני כל עבודת ריתוך או הדלקת מבער, חובה על העובד לעטות על עצמו מסכה מלאה שמכסה בצורה הרמטית את כל הראש והפנים. קיימת חשיבות לבחירת מסכה איכותית, כזו שתורמת לבטיחות גבוהה. כיום יש יתרון בבחירה של מסכה ממתכת חדשה, מסכה שבנויה מסגסוגת חזקה, מכיוון שהיא תאפשר ביצוע של עבודות ריתוך שיכולות להגיע מזוויות שונות, בלי לאמץ את אזור הצוואר והראש. עוד דבר שחשוב להיות מודע לו זה, שביטוח פגיעות עבודה לא יהיה באמת אפקטיבי במידה והעובד לא טרח לשים על עצמו מסכה.

כמה חשוב להרכיב משקפי הגנה?

קיימת חשיבות גבוהה למשקפי הגנה שמגנות על העיניים בזמן עבודות ריתוך למיניהם. להבדיל ממשקפיי שמש, משקפי הגנה ייעודיות לעבודת ריתוך, מטרתם להגן על העובד מכל שינוי קיצוני בתנאי טמפרטורות. הן מצופות בשכבה מיוחדת שמגנה גם מפני אור חזק. משקפי הגנה אלה גם מעוצבות על ידי הפרדה מוחלטת בין העור של הפנים לבין אזור העיניים.

מניעת בעיות שמיעה

רק בשנים האחרונות ניתן לזהות רתכים רבים שעושים שימוש באוזניות בזמן עבודות ריתוך. זאת משום שיש הפנמה ברורה כמה משפיעות עבודות אלה על השמיעה שלנו. מומלץ לבחור באוזניות שמקיפות את כל האוזניים וכך מגנות עליהן. לא כדאי להסתפק באטמים פשוטים, הם לא באמת מגנים על האוזניים שלנו מפגיעות שמיעה.

אולי יעניין אותך גם...

ריתוך מסגרות

ריתוך מסגרות

לצד העובדה שמתכות פחות ניתן להדביק, מתכות כן ניתן לרתך – פעולה פיזיקלית שמובילה שתי מתכות להפוך ליחידה אחת, ולו באמצעות מתכת מקשרת, כאשר לשם

קרא עוד »

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
052-6585921