לתיאום פגישת ייעוץ ראשונה בחינם:
 
*
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

10 עובדות על ריתוך אלומיניום

 
בסקירה קצרה לעבר מנעד הפריטים שיש לכם בבית ובמשרד, תגלו שאתם סובבים לצד מוצרים רבים שנוצרו מחומר אלומיניום, כמו דלתות, מסגרות של חלונות, תריסים, אופניים, פרזול ושאר מוצרי אלקטרוניקה וחשמל. אלומיניום, שמכונה בעברית - חמרן, הינו חומר גלם שכיח ממשפחת המתכות ובגין כל יתרונותיו הרבים נעשה בו שימוש בענפי תעשייה רבים, לרבות בענף הבנייה.
בהתאם לזאת, כשנזדקק לשירות תיקונים של מוצר שעשוי אלומיניום נאלץ לפנות לחברה שריתוך זה תחום מומחיותה והיא מציעה שירותי ריתוך איכותיים ביותר. כדי להכיר לעומק את פעולת הריתוך באלומיניום, להלן עשר עובדות מעניינות שלא הכרתם אודות ריתוך של אלומיניום.

 
  1. מיומנות ומקצועיות – עבודת ריתוך היא עבודה שמהווה סיכון לרתך ולסובבים אותו, לכן לא כל אדם יכול ומורשה לבצע עבודות ריתוך, שכן נדרשת כאן עבודה מיומנת של איש מקצוע שמכיר את כל נהלי העבודה ובקיא בכל הכללים מתוך ניסיון וידע שרכש.
  2. ריתוך באמצעות ציוד איכותי – על מנת לבצע עבודת ריתוך אלומיניום צריך להיעזר רק ברתכת מתאימה ומקצועית, גם כל תיקון מוצרים שעשויים מאלומיניום יחייב פעולת ריתוך עם מכשור וציוד מקצועי.
  3. מתכת האלומיניום - מתכת זו נכללת בסוג המתכות הרכות שלא מכילות את תכונת המגנטיות וזאת הסיבה שעבודת הריתוך במתכת אלומיניום תהייה שונה בתכליתה מריתוך של כל מתכת אחרות, כמו למשל פלדה.
  4. פעולת ריתוך אלומיניום שונה מהלחמה - כדי לרתך אלומיניום נהוג להשתמש ברתכת מגז ארגון, פעולת הריתוך להבדיל מהלחמה תהווה מענה הרבה יותר מקצועי ואיכותי. כמו כן, על שיטת הריתוך יחליט הרתך בהתאם לסוגי שאר המתכות והצרכים.
  5. ריתוך ארגון – ריתוך גז ארגון נקרא גם טיג (TIG). כדי לרתך מוצר עשוי אלומיניום, בדרך כלל נעדיף ריתוך בגז ארגון, הריתוך יתבצע על ידי זרם חשמלי כשמטרת הזרמת הגז תהייה ליצור שכבת מגן על גב מוצר האלומיניום כדי שהתוצאה שתופק תהייה חלקה ומקצועית ותספק עמידות גבוהה לאורך זמן, בהיעדר היווצרות קורוזיה.
  6. ריתוך בחלל מותאם - עבודות ריתוך אלומיניום עלולות לגרום, בשל הגז שנפלט החוצה וטמפרטורת החום הגבוהה, לתחושת מחנק ודילול בחמצן, לכן מומלץ שהחלל בו נעשית הפעולה יהיה מאוורר ויאפשר תחלופה של אוויר.
  7. ריתוך אלומיניום שאינו מקצועי - נדגיש כי אחת הבעיות בריתוך שאינו מקצועי היא תופעת הבועות והסדקים שיכולים להופיע על משטח האלומיניום, כמו כן, היווצרות חורים על פני השכבה החיצונית או במקומות הריתוך ולעיתים בשל חוסר מיומנות או עבודה נחפזת, עלולים סיגי הריתוך להילכד בשכבה של המילוי. אי לכך, יש לנקות את האזור על ידי פטיש ייעודי.
  8. ריתוך בענפים השונים - ריתוך אלומיניום משמש אותנו למגוון ענפים, החל משימוש בבית ועד לתעשייה, אפשר למצוא עבודות ריתוך באלומיניום בענף המכונאות ואפילו בענף התעופה. באמצעות ריתוך אלומיניום ניתן לתקן גם רדיאטורים, משאבות ומנועים. כמו כן, גם בענף הבנייה יש שימוש תדיר בריתוך של פרופילים לחלונות, מרזבים ועוד.
  9. בחירה בחום האידיאלי - בכל פעולת ריתוך באלומיניום חשוב לבחור בטמפרטורת חום מתאימה על מנת להצליח לבצע חיבור יעיל ומדויק בין המתכות וכך ליצור שכבה של מילוי קשיחה.
  10. גימור איכותי – על ידי ריתוך אלומיניום תהיו בטוחים שתקבלו עבודת ריתוך מקצועית ביותר מכל מתכת אחרת שתבחרו, זאת בשל התכונות הנפלאות שיש לאלומיניום שמצליחות לטשטש את נקודת הריתוך.

 
 
ריתוך אלומיניום
 
 
אנחנו באייבי ריתוכים מומחים בריתוך
לפרטים ולקבלת ייעוץ מקצועי התקשרו