ריתוך אלומיניום

 
אלומיניום הוא אחד מחומרי הגלם השימושיים ביותר עבור בני האדם. ניתן למצוא המון מוצרים שלו שמשמשים אותנו ביומיום בבית או במשרד, ומוצרים נוספים שמשתמשים אותנו במסגרת עבודתנו במפעל. כדי ליצור את כל אלה, חומר הגלם חייב לעבור תהליך מיוחד שנקרא ריתוך אלומיניום.
 
ריתוך אלומיניום
 

נעים להכיר – חמרן

 
האלומיניום, או בעברית חמרן, נחשב לאחת המתכות ביותר המשמשות אותנו. הסיבה לכך היא ברורה: יש לו המון יתרונות משמעותיים על פני כל חומר גלם אחר. להלן כמה מהם:
  • הוא אינו מתחמצן בקלות
  • גמישותו עוזרת לנו מאוד לעצב אותו
  • הוא מתאים לעיבוד שבבי שמאפשר לנו ליצור ממנו חלקים קטנים ביותר
  • הוא עמיד בפני פגעי מזג אוויר וקטיבות
  • צפיפות החומר נמוכה מאוד ולכן מוצריו נחשבים לקלי משקל
  • הוא אינו מתמגנט
  • הוא מוליך היטב חום וחשמל
 

למה ריתוך אלומיניום משמש?

 
ריתוך אלומיניום שימושי ביותר עבור תעשיות רבות. באמצעות תהליך זה ניתן ליצור בערך כל דבר החל מניירות עטיפה וצבעים דרך פחיות שתייה ועד לחלקי חילוף למכוניות ולמכונות, דלתות, חלונות, פרגולות ומה לא. אין גבול לדמיון ולכמות השימושים שניתן למצוא לאלומיניום.
 

איך מתבצע ריתוך אלומיניום?

 
קל מאוד לרתך את מתכת האלומיניום, באמצעות רתכת מתאימה, אבל כמובן שרק בעל מקצוע מנוסה צריך לעסוק בכך, כיוון שמדובר בהליך שעלול לסכן את מי שמבצע אותו אם הוא חסר ניסיון וחסר ידע.

על מנת לבצע ריתוך אלומיניום, משתמשים בגז אורגון. בזכות אותו שחקן משנה, הריתוך יוצר מעין ציפוי היוצר שכבת מגן. השכבה נוצרת במקום הריתוך למעשה בזמן שהוא מתחמם באמצעות חשמל ובמקביל מקבל את גז הארגון ממיכל חיצוני.

מאחר והאלומיניום אינו מתמגנט, צריך לרתך אותו באופן ייחודי: אחת השיטות המקובלות לריתוך אלומיניום היא הרשת החשמלית בשילוב של פחמן דו חמצני (CO2). לשם כך משתמשים ברתכת מיוחדת שמגיעה עם גליל חוט אלומיניום, במטרה לסגור את המעגל החשמלי על החומר. זריזות ידיים במקרה זה הוא חשוב ביותר. שיטת ריתוך מקובלת נוספת היא שיטה המבוססת על ריתוך אוטוגן.
 

ריתוך אלומיניום משאירים למקצוענים!

 
חשוב לזכור שבזמן ריתוך אלומיניום החום מתעצם באופן ניכר ולכן חשוב מאוד לנקוט באמצעי זהירות מתאימים, ולהשאיר את העבודה לבעלי מקצוע בלבד. למרות שכל אחד יכול בעיקרון לרכוש רתכת ולבצע עבודות ריתוך בכוחות עצמו, חוסר מקצועיות עלולה להוביל לעבודה ברמה נמוכה יותר, ולגרום לבועות ולסדקים על גבי החמרן, ולחיבורים רופפים שעלולים לגרום למשתמשים עוגמת נפש.
 
אנחנו באייבי ריתוכים עומדים לשירותכם בכל עניין.
לפרטים ולקבלת ייעוץ מקצועי התקשרו