לתיאום פגישת ייעוץ ראשונה בחינם:
 
*
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

עבודות נירוסטה

 
הנירוסטה מהווה חלק משמעותי בכל הקשור לעיצוב הבית בכלל ועיצוב הבית בסגנון מודרני בפרט. במיוחד בבתים המעוצבים בסגנון זה ניתן למצוא כיורים מנירוסטה, משטחי עבודה, שולחנות מעוצבים, ארונות, מתקני שליפה המצויים בארונות המטבח, מעקות ועוד. הנירוסטה שימושית מאוד גם בענפי תעשיה שונים, במגזר העסקי והציבורי. מה הופך אותה לכה שימושית ואיך מתבצעות עבודות נירוסטה?
 

מהי נירוסטה?

 
נירוסטה היא תרכובת של שני סוגי מתכות: ברזל וכרום. כיוון שהברזל ידוע כמתכת שמתחמצנת ומחלידה, הנירוסטה מורכבת גם מכרום שהופך אותה למתכת שאינה מחלידה ולכן מוכרת גם בשם: פלדת אל חלד.
 

היתרונות של הנירוסטה

 
עבודות נירוסטה הן מגוונות וכוללות ייצור מוצרים וכלים שונים בשל היתרונות הרבים של הנירוסטה הנובע משילוב מוצלח מאוד של תכונות החומרים המרכיבים אותה:
  • עמידותה בפני מים: כאמור, הנירוסטה היא פלדת אל חלד אשר עמידה בפני מים ולחות ולכן מוצרים מנירוסטה משמשים גם למקומות לחים כמו מטבח ואמבטיה או לריהוט חוץ וגינה האמור לעמוד בפני מזג האוויר.
  • חוזק: הנירוסטה עמידה וחזקה בפני מכות או שריטות. כך העבודה איתה קלה יותר והיא מחזיקה לאורך זמן. משטחי עבודה מנירוסטה לדוגמה נראים כחדשים גם לאחר שנים של עבודה עליהם, חיכוכים רבים עם סירים ואפילו לאחר חיתוך עליהם.
  • גמישות: למרות החוזק של הנירוסטה, ניתן לעצב אותה על פי הביקוש באמצעות עבודת ריתוך איכותית אותה מבצע רתך מקצועי.
  • מבריקה: כפי שציינו, הנירוסטה מהווה מרכיב משמעותי בעיצוב מודרני וזאת בין היתר בזכות המראה המבריק והנקי שלה המשתלב היטב בסגנון מודרני ואף הייטקי.
  • קלה לניקוי: ריתוך נירוסטה מבוקש מאוד במטבח או במקומות הדורשים תחזוקה אינטנסיבית בגלל קלות התחזוקה שלה. את הנירוסטה קל מאוד לנקות ולא נדרשת עבודה מאומצת או חומרים חזקים.
 
עבודות נירוסטה
 
ריתוך נירוסטה בקניון איילון
 

איך נעשות עבודות נירוסטה?

 
עבודות נירוסטה נעשות בעזרת שיטות ריתוך מתקדמות המבוססות על שימוש בגז הארגון להגנה על הנירוסטה מפני התרכבות והתחברות עם חומרים אחרים. שיטות הריתוך בהן נעשה שימוש בעבודות נירוסטה הן:
  • TIG: שיטה זו נעשית בעזרת רתכת מיוחדת הנקראת רתכת טיג. בשיטה זו נעשה שימוש באלקטרודה מיוחדת הנקראת אלקטרודת טונגסטן. האלקטרודה מביאה לסגירת המעגל החשמלי שנדרשת להתחממות וכך לריתוך הנירוסטה. לכל אורך התהליך מוזרם גז ארגון כשהשליטה על קצב הזרמת הגז נעשית באמצעות ידית מיוחדת. על מנת לשמור על איכות הריתוך ולמנוע התלהטות של המתכות, מוזרם גם חומר מילוי. היתרון של שיטה זו הוא איכות התוצאה והחיסכון בצורך בליטוש והשחזה כפי שנדרש בשיטות אחרות. עם זאת, לריתוך בשיטה זו נדרשת מיומנות רבה.
  • ריתוך בעזרת אלקטרודה רציפה ומתכלה, כשההתכה מבוצעת על ידי הקשת החשמלית שנוצרת וגם כאן ישנה הגנה על ההתכה באמצעות גז ארגון. שיטה זו כרוכה בעלות גבוהה, הכשרה מקצועית וקושי לבצע את העבודה במקומות צרים. לכן שיטת TIG היא השיטה המוכרת והפופולארית יותר בריתוך נירוסטה.
 

חשיבות המיומנות בעבודות נירוסטה

 
ישנו מגוון רחב של עבודות נירוסטה הכוללות כלים ומוצרים בעלי צורות שונות. הרתך אמור להוציא לפועל את תכנון המוצר על פי רצונות הלקוח והוראות המעצב. לכן, נדרשת מיומנות ודייקנות רבה.
מעבר לכך, עבודות נירוסטה נעשות בשיטות ריתוך מתקדמות הכוללות כמה "שחקנים": גם האלקטרודה המביאה לחימום, גם גז הארגון וגם חומר המילוי. מבצע העבודה צריך להפעיל את כולם במינון ובזמן הנדרשים - פעולה שנדרש בה ניסיון רב וידע מקצועי.
 
לכן, כאשר אתם זקוקים לעבודות נירוסטה
לפנות רק למקצוענים בתחום כמו אייבי ריתוכים