לתיאום פגישת ייעוץ ראשונה בחינם:
 
*
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

מאמרים ומידע מקצועי

 

 

מה ההבדל בין ריתוך להלחמה?

 
 
ריתוך
 
 
 
בסקירה קצרה לעבר מנעד הפריטים שיש לכם בבית ובמשרד, תגלו שאתם סובבים לצד מוצרים רבים שנוצרו מחומר אלומיניום, כמו דלתות, מסגרות של חלונות, תריסים, אופניים, פרזול ושאר מוצרי אלקטרוניקה וחשמל. אלומיניום, שמכונה בעברית - חמרן, הינו חומר גלם שכיח ממשפחת המתכות ובגין כל יתרונותיו הרבים נעשה בו שימוש בענפי תעשייה רבים, לרבות בענף הבנייה.

 
 
 
 

10 עובדות על ריתוך אלומיניום

 
 
ריתוך
 
 
 
במידה ונזדקק לשירות תיקונים של מוצר שעשוי אלומיניום נאלץ לפנות לחברה שריתוך זה תחום מומחיותה והיא מציעה שירותי ריתוך איכותיים ביותר. כדי להכיר לעומק את פעולת הריתוך באלומיניום, להלן עשר עובדות מעניינות שלא הכרתם אודות ריתוך של אלומיניום.
 
 
 
 

שאלות ותשובות בתחום הריתוך

 
 
ריתוך
 
 
 
מעוניינים ללמוד לרתך? רכשתם רתכת מקצועית ואתם מעוניינים לדעת כיצד לרתך באמצעותה? במאמר זה נציג מספר שאלות שהן נפוצות בתחום הריתוך וכן נספק מענה לכל שאלה ושאלה.


 
 
 
 

איך נבחר מעקה לגרם מדרגות?

 
 
ריתוך אלומניום
 
 
 
בכל מעבר דירה יש כמה בחירות בטיחותיות שתאלצו לעשות על מנת לשמור על חלל בטיחותי ואחת מהן היא בחירה של מעקה בטיחות לגרם המדרגות. בחירת מעקה לגרם מדרגות בכל חלל, הוא נושא מהותי שיש להתייחס אליו בכובד ראש. לכל גרם מדרגות, בלי קשר לכמות המדרגות שהוא מכיל או המקום שבו הוא נמצא, מוכרח שיעמוד בצמוד אליו מעקה איכותי, שיעניק את מלוא תחושת הביטחון לכל אדם שעולה או יורד במדרגות.
 
 
 
 

מהן השיטות השונות לריתוך מתכות?

 
 
ריתוך
 
 
 
ריתוך היא פעולה פיזיקלית שמחברת שני גופים שבנויים ממתכת. יש היום שיטות שונות של ריתוך, כשכל פעולה תחייב את המכשור ואת מגוון אמצעי ההגנה המתאימים, ניסיון ומומחיות של הרתך. נציין גם שריתוך והלחמה אינן אותן פעולות, הלחמה מטרתה לחבר בין מתכות ובהלחמה מתיכים רק מתכת אחת, בזמן שבפעולת ריתוך, מתיכים את שני הגופים, לפעמים בזמן שמוסיפים מתכת לחיבור של הגופים. ישנן כיום שתי שיטות ריתוך נפוצות שהן TIG ו-MIG שמתבצעות באמצעות קשת חשמלית.
 
 
 
 

מוגנות מרבית בעבודת ריתוך

 
 
ריתוך
 
 
 
ידוע כי תאונות רבות שנגרמות במסגרת עבודות שונות הן כתוצאה מאי ציות לכללים והיעדר שימוש בציוד עבודה ראוי. עבודות ריתוך הן עבודות שנמצאות ברמת סיכון גבוהה במיוחד והן מצריכות ומחייבות שימוש באביזרי עזר והגנה הטובים ביותר. לכן חובה לציית לכל הנהלים בטרם מתחילים לעבוד וגם בזמן ביצוע העבודה.
 
 
 
 

ריתוך ברזל

 
 
ריתוך ברזל
 
 
 
כמעט בכול מקום אליו נפנה נמצא שלל מוצרים מרותכים, מוצרי ברזל שמשמשים אותנו רבות, למרות שלרוב לא עצרנו לבחון כיצד הם עשויים. מכאן שאם כן נעצור לבחון לעומק, נכיר את עולם הריתוך - עולם מרתק ועשיר בידע, שיטות ותכונות של חומרים.
 
 
 
 

 

עבודות מסגרות

 
 
עבודות מסגרות
 
 
 
אם רק נביט סביבנו, נמצא שחלק מהותי מהסובב אותנו הנו תוצר של עבודות מסגור, אך לצד נתון זה, רק מעט באמת מבינים במה מדובר - רק מעט מבינים מה עומד מאחורי ההגדרה "מסגר", ועל כן נרחיב בנושא

 
 
 
 

 

ריתוך טיטניום

 
 
עבודות ריתוך טיטניום
 
 
 
כשרואים את המטוס על הקרקע, קשה להאמין איך גוף בסדר גודל ומשקל כזה יכול בכלל להתנתק מהקרקע, שלא לדבר על להמריא ולטוס בגובה רב ולמרחקים ארוכים. הסוד של המטוסים, כמו גם חלליות, ספינות, מכוניות ואפילו צוללות הוא הרכב המתכות מהן עשויה שלדת הרכב.
 
 
 
 

 

עבודות נירוסטה

 
 
עבודות נירוסטה
 
 
 
הנירוסטה מהווה חלק משמעותי בכל הקשור לעיצוב הבית בכלל ועיצוב הבית בסגנון מודרני בפרט. במיוחד בבתים המעוצבים בסגנון זה ניתן למצוא כיורים מנירוסטה, משטחי עבודה, שולחנות מעוצבים, ארונות, מתקני שליפה המצויים בארונות המטבח, מעקות ועוד. הנירוסטה שימושית מאוד גם בענפי תעשיה שונים, במגזר העסקי והציבורי. מה הופך אותה לכה שימושית ואיך מתבצעות עבודות נירוסטה?
 
 
 
 

 

עבודות אלומיניום למגזר העסקי

 
 
עבודות אלומיניום
 
 
 
השימוש באלומיניום היום הוא שימוש נפוץ בשל היתרונות הרבים שחומר גלם זה מעניק. באמצעות אלומיניום נוכל לייצר מגוון שלם של מוצרים, לעצב משרדים, לבנות מגוון של מכונות ופריטים רבים.

 
 
 
 

 

ריתוך מסגרות

 
 
ריתוך מסגרות
 
 
 
לצד העובדה שמתכות פחות ניתן להדביק, מתכות כן ניתן לרתך - פעולה פיזיקלית שמובילה שתי מתכות להפוך ליחידה אחת, ולו באמצעות מתכת מקשרת, כאשר לשם כך יש שורת שיטות עיקריות: ריתוך נקודתי שמתבצע באמצעות העברת זרם חשמלי וחימום גז (או לייזר), ריתוך באמצעות חיכוך, ריתוך באמצעות לחץ, ריתוך באמצעות משיכה ואפילו ריתוך באמצעות תנור.