מאמרים ומידע מקצועי

 

 

מוגנות מרבית בעבודת ריתוך

 
 
ריתוך
 
 
 
ידוע כי תאונות רבות שנגרמות במסגרת עבודות שונות הן כתוצאה מאי ציות לכללים והיעדר שימוש בציוד עבודה ראוי. עבודות ריתוך הן עבודות שנמצאות ברמת סיכון גבוהה במיוחד והן מצריכות ומחייבות שימוש באביזרי עזר והגנה הטובים ביותר. לכן חובה לציית לכל הנהלים בטרם מתחילים לעבוד וגם בזמן ביצוע העבודה.
 
 
 
 

ריתוך ברזל

 
 
ריתוך ברזל
 
 
 
כמעט בכול מקום אליו נפנה נמצא שלל מוצרים מרותכים, מוצרי ברזל שמשמשים אותנו רבות, למרות שלרוב לא עצרנו לבחון כיצד הם עשויים. מכאן שאם כן נעצור לבחון לעומק, נכיר את עולם הריתוך - עולם מרתק ועשיר בידע, שיטות ותכונות של חומרים.
 
 
 
 

 

עבודות מסגרות

 
 
 
 
 
אם רק נביט סביבנו, נמצא שחלק מהותי מהסובב אותנו הנו תוצר של עבודות מסגור, אך לצד נתון זה, רק מעט באמת מבינים במה מדובר - רק מעט מבינים מה עומד מאחורי ההגדרה "מסגר", ועל כן נרחיב בנושא

 
 
 
 

 

ריתוך טיטניום

 
 
עבודות ריתוך טיטניום
 
 
 
כשרואים את המטוס על הקרקע, קשה להאמין איך גוף בסדר גודל ומשקל כזה יכול בכלל להתנתק מהקרקע, שלא לדבר על להמריא ולטוס בגובה רב ולמרחקים ארוכים. הסוד של המטוסים, כמו גם חלליות, ספינות, מכוניות ואפילו צוללות הוא הרכב המתכות מהן עשויה שלדת הרכב.
 
 
 
 

 

עבודות נירוסטה

 
 
 
 
 
הנירוסטה מהווה חלק משמעותי בכל הקשור לעיצוב הבית בכלל ועיצוב הבית בסגנון מודרני בפרט. במיוחד בבתים המעוצבים בסגנון זה ניתן למצוא כיורים מנירוסטה, משטחי עבודה, שולחנות מעוצבים, ארונות, מתקני שליפה המצויים בארונות המטבח, מעקות ועוד. הנירוסטה שימושית מאוד גם בענפי תעשיה שונים, במגזר העסקי והציבורי. מה הופך אותה לכה שימושית ואיך מתבצעות עבודות נירוסטה?
 
 
 
 

 

עבודות אלומיניום למגזר העסקי

 
 
 
 
 
השימוש באלומיניום היום הוא שימוש נפוץ בשל היתרונות הרבים שחומר גלם זה מעניק. באמצעות אלומיניום נוכל לייצר מגוון שלם של מוצרים, לעצב משרדים, לבנות מגוון של מכונות ופריטים רבים.

 
 
 
 

 

ריתוך מסגרות

 
 
 
 
 
לצד העובדה שמתכות פחות ניתן להדביק, מתכות כן ניתן לרתך - פעולה פיזיקלית שמובילה שתי מתכות להפוך ליחידה אחת, ולו באמצעות מתכת מקשרת, כאשר לשם כך יש שורת שיטות עיקריות: ריתוך נקודתי שמתבצע באמצעות העברת זרם חשמלי וחימום גז (או לייזר), ריתוך באמצעות חיכוך, ריתוך באמצעות לחץ, ריתוך באמצעות משיכה ואפילו ריתוך באמצעות תנור.