לתיאום פגישת ייעוץ ראשונה בחינם:
 
*
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ייצור מוצרי נירוסטה

 
נירוסטה הפכה להיות אחד מחומרי הגלם המבוקשים והשימושיים ביותר הן בעסקים, מוסדות ומפעלים והן בבתים פרטיים. לנירוסטה יתרונות רבים ביחס למתכות אחרות ובכלל חומרי גלם אחרים. לכן, ייצור מוצרי נירוסטה הפך להיות תחום שנראית בו התפתחות והתקדמות כל הזמן, ונדרש ידע מקצועי וניסיון נרחבים על מנת לייצר מוצרים איכותיים, שמשרתים היטב את מטרתם וגם מחזיקים לאורך זמן.

 

יתרונות הנירוסטה

 
אז מה בעצם הופך את הנירוסטה לכה שימושית ומבוקשת עד כדי כך שהיום לא ניתן כמעט לראות בית או עסק שאין בהם מוצרים מנירוסטה? כמה יתרונות:

  • עמידה ללחות ורטיבות: לא עוברת תהליך של קורוזיה (החלדה) בתנאי רטיבות כמו מתכות אחרות כמו ברזל למשל עמידה גם בתנאי חוץ או בחדרי אמבטיה.
  • עמידה בפני חום, ניתן להניח על משטח נירוסטה סירים חמים מאוד ללא חשש.
  • עמידה בפני מכות או שריטות כך שיכולה לשמש כמשטח עבודה ולהחזיק לאורך זמן.
  • בעלת מראה אסתטי: הנירוסטה מבוקשת לא רק בגלל היתרונות הפרקטיים הרבים אלא גם בגלל המראה המתאים מאוד לסגנון העיצוב המודרני ומשתלב היטב עם חומרים אחרים כמו עץ או זכוכית.
  • קלה לניקוי: עוד תכונה שהופכת את הנירוסטה לנוחה מאוד לעבודה ולחומר גלם לייצור כיורים, משטחי עבודה, כיריים ועוד.
  • קלת משקל

 
ייצור מוצרי נירוסטה
 

 

איך נעשה ייצור מוצרי נירוסטה?

 
נירוסטה עשויה תערובת של מספר מתכות שהעיקרית בהן היא כרום אך ישנן גם מספר מתכות נוספות. הפיכת תערובת המתכות לחומר גלם אחד והאפשרות ליצור ממנו מצרים כאלה ואחרים נעשה בתהליך ריתוך בעזרת גז ארגון. הארגון מגן על הנירוסטה מהתחברות והתרכבות עם חומרים אחרים כולל חמצן. כך למעשה הנירוסטה עמידה בפני חמצון מהאוויר או ממים ונמנעים תהליכים כמו קורוזיה או החלדה. שיטת הריתוך המתקדמת בה לרוב משתמשים נקראת TIG.

 

מהו בדיוק ריתוך ובמה שונה מהלחמה?

 
ריתוך הוא חיבור בין מספר מתכות למתכת אחת. בניגוד להלחמה, בריתוך החיבור בין המתכות הוא ישיר ולא באמצעות חומר המתווך ביניהן (שהוא לרוב בדיל). בריתוך נוצרת מתכת חדשה שהיא הפיכת כל המתכות לחומר אחד ואילו בהלחמה המתכות המחוברות נשארות כפי שהן, רק החומר המתווך מותך. בגלל החיבור הישיר בין המתכות עבודת הריתוך דורשת מיומנות רבה וגם רתכות מיוחדות. על מנת לרתך את המתכות לאחת בצורה טובה כך שיתקבל חומר אחיד יש לשלוט היטב במידת החום שמחממים את המתכות וכן בתהליך הקירור. ככל שיש לחמם את המתכות לחום גבוה יותר יש לבצע את התהליך בקצב נמוך יותר. ריתוך נעשה בעזרת גזים שונים - תלוי במתכות אותן מרתכים

 

מהי רתכת TIG?

 
רתכת TIG היא רתכת מיוחדת בה נעשה שימוש באלקטרודה ייחודית המאפשרת את יצירתו של חומר חזק ואחיד. האלקטרודה היא אלקטרודת טונגסטן המסוגלת להביא לחימום התערובת במידה כזאת שתרותך לחומר אחיד וחזק. כאמור, הריתוך נעשה בעזרת גז ארגון המוזרם לאורך כל תהליך הריתוך. מבצע הריתוך שולט בקצב הזרמת הגז בעזרת ידית יעודית. מלבד ארגון מוזרם חומר נוסף המרכך את התהליך ומונע חימום יתר של המתכות המתרכבות זו עם זו. שיטת ריתוך אחרת היא בעזרת אלקטרודה רציפה ומתכלה אך זו שיטה יקרה יותר הדורשת את ביצוע העבודה בשטח רחב יחסית. לכן שיטת הTIG היא המוכרת והנפוצה יותר.

 
עבודת ריתוך וייצור מוצרי נירוסטה מיועדת למקצוענים ומומחים בתחום בלבד ובמילים אחרות: אל תנסו את זה בבית! אייבי ריתוכים נמצאים לרשותכם לעבודות ריתוך מכל סוג

 
אנחנו באייבי ריתוכים מומחים בייצור מוצרי נירוסטה
לפרטים ולקבלת ייעוץ מקצועי התקשרו